پرسش های متداول

سوال خود را بپرسید.

پرسش و پاسخ

پرسش :

1. تلفن های گیگاست واقعا ساخت آلمان است و یا ساخت چین بوده و با نام ساخت آلمان عرضه میشود؟

پاسخ :

اکثر تلفن های گیگاست ساخت آلمان میباشد ولی تعداد محدودی تلفن ساخت چین با تکنولوژی آلمان نیز وجود دارد که در کاتالوگ گیگاست به آنها اشاره شده است.

پرسش :

ریست کردن پایه چگونه می باشد و در چه مواقعی ضرروی است؟

پاسخ :

در بسیاری از موارد ازجمله : - عدم نمایش شماره تلفن تماس گیرنده . - نویز هنگام برقراری تماس و یا ارتباط با مخاطب . - عدم زنگ خوردن در بعضی تماس ها. - شماره گیری کاربرو برقرای اتصال به اشتباه. نیاز است پایه را به شکل زیر ریست کنیم. - سوکت شارژ آداپتور(در حالیکه آداپتور به برق می باشد) به پایه را از بیس خارج کرده. - سیم تلفن به پایه را اتصال (مجدد)می دهیم. - دکمه پیجر را می فشاریم. - همزمان سوکت شارژ را به پایه اتصال می دهیم. - دکمه پیجر را بعد از 15 ثانیه رها می کنیم. خواهشمندم توجه بفرمایید : - تمامی تماسهای موجود در حافظه پاک می شود. - نیاز مجدد به رجیستر کردن گوشی می باشد. - سیستم کد شما به حالت اولیه 0000 برمیگردد.

پرسش :

سیستم DECT چیست؟

پاسخ :

DECT مخفف عبارت Digital Enhanced Cordless Telecommunications است که در اصل استانداردی است برای تلفن های بی سیم می باشد. یک سیستم DECT شامل یک یا چند گوشی DECT و تعدادی ایستگاه پایه می باشد. ایستگاه های پایه (Base Stations) از یک طرف با کابل شبکه به مرکز تلفن وصل می شوند و از طرف دیگر با استفاده از فناوری بیسیم با گوشی های DECT ارتباط دارند.که منظور از این ایستگاه ها همان پایه یا بیس تلفن بی سیم می باشد . به این صورت گوشی های دکت می توانند با مرکز تلفن ارتباط برقرار کنند.این فناوری از یک لینک رادیویی برای ارتباطات صوتی امن بین هندست ها و Base Station ها استفاده می کند .

پرسش :

چگونه گوشی خود را به تنظیمات اولیه برگردانیم؟

پاسخ :

- گوشی را خاموش می کنیم. - دکمه های 1 و 4 و 7 را همزمان می فشاریم سپس عبارت سرویس در صفحه نمایش ظاهر می شود. - کد 4685463را وارد می کنیم. - گوشی خاموش می شود و سپس پس از روشن شدن به تنظیمات اولیه برمیگردد. خواهشمندم توجه بفرمایید : - تمامی تماسهای موجود در حافظه پاک می شود. - نیاز مجدد به رجیستر کردن گوشی با پایه می باشد. - سیستم کد شما به حالت اولیه 0000 برمیگردد.

پرسش :

سیستم VOIP چیست؟

پاسخ :

به طور خلاصه، VoIP یا Voice Over IP، تکنولوژی انتقال صدا روی بستر شبکه است که امکان برقراری تماس‌های تلفنی را روی بستر شبکه IP فراهم می آورد. در سیستم های قدیمی ارتباط محاوره‌ای تنها از طریق شبکه عمومی تلفن (PSTN) امکان پذیر بود. همچنین ارسال داده به ویژه در فواصل دور هزینه ی بسیاری به دنبال داشت. حال ما شاهد انقلابی واقعی در جهان ارتباطات هستیم. افراد با استفاده از رایانه شخصی یا تلفن همراه و اینترنت به امور کاری خویش می پردازند و یا بیشتر اوقات فراغت خود را در این دنیای بی کران سپری می‌کنند. تبادل اطلاعات (تصویر، صدا و مستندات) را به راحتی انجام می‌دهند و با استفاده از نرم افزارهای کاربردی از طریق اینترنت به گفتگو با یکدیگر می‌پردازند. تمامی این مسایل، امروزه در سایه یک تکنولوژی انجام می شود که گسترش روز افزونش تمامی ارتباطات را تحت الشعاع قرار داده و آن تکنولوژی VoIP است.

پرسش :

چرا نیاز است گوشی خود را ثبت گارانتی کنیم؟

پاسخ :

برای استفاده از خدمات و سرویس مناسب از طریق شرکت خدماتی NTP که خدمات گوشی های تلفن گیگاست را برعهده دارد نیاز است در کنار فاکتور خرید از فروشنده ثبت گارانتی در سایت انجام شود با اینکار گارانتی شما فعال و دارای اعتبار است. خواهشمندم توجه بفرمایید : در صورت عدم ثبت نام در سایت گارانتی شما باطل می شود و نمی توانید از خدمات این شرکت به رایگان بهره بردارید.

پرسش :

در چه زمانی نیاز به تعویض باتری در تلفن مورد استفاده می باشیم؟

پاسخ :

- مدت زیادی بیش از 8 ماه باتری بطور دایم در حال استفاده می باشد و زمان نیاز به شارژ با توجه به استاندارد گوشی کاهش پیدا کرده است. - باتری باد کرده و یا بیش از حد استاندارد در زمان شارژ و استفاده داغ می شود. - گوشی در حالت فشاردن دکمه بلندگو خاموش می شود. - در هنگام صحبت کردن به ناگهان خاموش می شود. - پس از برداشتن ار روی گوشی به ناگهان شارژ خالی می کند. خواهشمندم توجه بفرمایید : - حتما از باتری های شارژشونده استفاده گردد. - باتری خود را از مراکز اصلی و معتبر خریداری کنید و قبل از خرید با سرویس مرکزی مشورت بفرمایید. - در هنگام شارژ اولیه گوشی حتما گوشی شارژ کامل شود.

پرسش :

ID Caller گوشی رو چجوری میشه فعال کرد ؟

پاسخ :

ID Caller (نمایش شماره تماس گیرنده) عموما بصورت پیش فرض فعال است، اگر فعال نبود لطفا با شماره تلفن های 2-88792590-021 (مرکز خدمات گیگاست در تهران) تماس حاصل فرمائید تا با توجه به مدل گوشی شما را در فعال سازی ID Caller راهنمایی کنند.

پرسش :

شماره هایی که با ما تماس میگیرن ، رو صفحه گوشی نمیوفته چیکار کنم؟

پاسخ :

در مورد مسائلی از جمله خرابی گوشی و یا مواردی از جمله ست نشدن گوشی با پایه، کار نکردن لوتوث، غیرفعال بودن پیامک و .... ، از آنجاییکه مدل های تلفن ها زیاد بوده و نوع عملکرد سیستم مخابراتی در مناطق مختلف کشور متفاوت میباشد بهتر است با مرکز خدمات تماس بگیرید تا بتوانیم با توجه به مدل گوشی و محل استفاده از آن شما را راهنمایی کنیم. شماره مرکز خدمات نگین تک پرشیا: 2-88792590-021